W ramach współpracy ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Prawnie, wolontariusze z naszej szkoły już po raz trzeci włączyli się w organizację Nadwiślańskiej Olimpiady Osób Niepełnosprawnych „Aktywni Razem”. Olimpiada odbyła się 15 września 2022 roku na stadionie miejskim w Józefowie nad Wisłą i uczestniczyło w niej 14 drużyn z województwa lubelskiego.

Wolontariusze wspierali uczestników, którzy rywalizowali w konkurencjach sportowych: strzelanie z łuku do tarczy, rzut kaloszem, przeciąganie liny, rzuty do celu ringo, strzały do bramki, kręgle czy siłowanie na rękę. Wszyscy zawodnicy zasłużyli na ogromne oklaski. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie: p. Katarzyna Czuba i p. Artur Mróz.

Mimo kapryśnej pogody, wszystkim udzieliła się wspaniała oraz przyjazna atmosfera. Uczniowie klasy 3wspólnie ze swoją wychowawczynią- p. Lidią Latos-Pyć nie tylko kibicowali, ale także próbowali swoich sił w wielu konkurencjach sportowych.

Lista wolontariuszy: Aleksandra Łyjak, Alicja Pinkiewicz, Amelia Główka, Julia Klucznik, Miłosz Maj, Kacper Kwiecień, Judyta Wiśniewska, Natalia Skorupska, Nikola Grabek, Kinga Sochaj, Julia Burzyńska, Klaudia Wojniak, Martyna Olszówka, Nicola Stępień, Maja Tomczyk, Maja Legęza, Łukasz Janoszczyk ,Mikołaj Michalec, Aleksandra Ciempiel, Hanna Słowik, Wiktoria Osińska, Weronika Jaskot.

Koordynator szkolnego wolontariatu: p. Agnieszka Markiewicz-Główka