W tym roku Dzień Patrona w naszej szkole obchodzony był inaczej niż w poprzednich latach. Ze względu na nauczanie zdalne nie mogliśmy spotkać się w szkole na uroczystym świętowaniu.

Samorząd Uczniowski pod kierunkiem opiekunki SU p. M. Gąsior przygotował Quiz –Życie i twórczość Adama Mickiewicza. 11 grudnia 2020r. uczniowie klas IV-VIII rozwiązywali ten quiz online. Społeczność uczniowska podzielona została na dwie grupy: kl. IV-VI i kl. VII-VIII. Wszyscy potraktowali to wydarzenie bardzo poważnie i prawie w komplecie przystąpili do testu. Na pochwałę zasługuje klasa VI c, która miała 100% frekwencję. Poziom wiedzy dotyczący życia i twórczości naszego patrona Adama Mickiewicza był wysoki i wyrównany.

Wyniki przedstawiają się następująco:

KLASY  IV – VI   ( max 20p.)

I miejsce –  kl.VI c   – średnia 19,57

II miejsce – kl. VI b  – średnia 19,27

III miejsce – kl. IV a  – średnia 18,78

KLASY VII – VIII ( max  20p.)

I miejsce –   kl. VII a    – średnia 18,35

II miejsce – kl. VIII b  – średnia 18,13

III miejsce – kl. VIII a  – średnia 18,11

Po powrocie do szkoły na te klasy czekają nagrody – niespodzianki.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w quizie i gratulujemy zwycięzcom. (M. G.)