Pierwszy dzień wiosny nasi ósmo- i siódmoklasiści spędzili w bardzo aktywnie.

O godzinie 8:15 wszystkie klasy ósme oraz klasa siódma, opuściły teren naszej szkoły, aby uczestniczyć w Dniach Otwartych Liceum w Solcu nad Wisłą.

Uczniowie naszej Szkoły Podstawowej mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą. Ci, którzy zdecydują się na kontynuowanie swojej edukacji w powyższej szkole, będą mogli wybrać jeden z wielu ciekawych kierunków kształcenia,  jak np.: klasa mundurowa o charakterze wojskowym, klasa policyjna lub będą mogli zdecydować się na klasę sportową – połączenie munduru ze sportem. Na dodatek, na uczniów, którzy nie odczuwają zainteresowania klasami mundurowymi, czeka jeszcze jedna opcja, albowiem w Zespole Szkół w Solcu nad Wisłą istnieje również profil ogólny. Dziewczęta zainteresowane sportem do wyboru będą miały piłkę siatkową, zaś chłopcy piłkę nożną.

Nasi uczniowie mieli również szansę spotkać niektórych nauczycieli pracujących w Zespole Szkól w Solcu nad Wisłą, którzy okazali się bardzo sympatycznymi, pomocnymi ludźmi.

W trakcie wizyty atrakcji nie brakowało, nie było czasu na nudę. Uczniowie klas mundurowych przeprowadzili symulację odbicia szkoły z rąk terrorystów, która bardzo zaciekawiła wszystkich obecnych – nie tylko uczniów, ale również nauczycieli.  W budynku szkolnym zorganizowana została wystawa ekwipunku wojskowego, podczas której uczniowie mogli zobaczyć, ale i dotknąć broni używanej podczas walk zbrojnych oraz posłuchać ciekawych informacji na ten temat. Można także było zobaczyć lokalną izbę pamięci, gdzie zaprezentowana jest historia szkoły.

Wspomniane atrakcje to nie wszystko, czego nasi uczniowie doświadczyli podczas swojej wizyty w Solcu nad Wisłą. Zainteresowanie uczniów wzbudziła również prezentacja klubu turystycznego, na którego czele stał… nauczyciel historii!. Pod koniec dnia na gości czekał gorący poczęstunek, podczas którego serwowana była pyszna grochówka.

Pomimo niesprzyjającej pogody uczniowie naszej szkoły wrócili z imprezy w dobrych humorach i jesteśmy prawie pewni, że nauczyciele Zespołu Szkół w Solcu nad Wisłą spotkają się z niektórymi z nich ponownie we wrześniu. 🙂 (K. Cz.)