W dniach od 5 – 9 lipca odbyło się w naszej szkole ostatnie spotkanie podsumowujące trzyletni projekt „Erasmus+”: „Common Roots Make You”, w którym, poza naszym ZSO, uczestniczyły placówki edukacyjne z: Grecji, Hiszpanii, Portugalii i Włoch.

Uczniowie i nauczyciele w ciągu tych kilku dni uczestniczyli w warsztatach w szkole, gdzie uczyli się wykonywania tradycyjnych lalek-motanek i wianków, brali udział w zabawach i ćwiczeniach integracyjnych, uczestniczyli w spływie kajakowym na Wyżnicy oraz zwiedzili: Sandomierz, zamek u Ujeździe, Kozłówkę oraz Lublin. Poznali także nasze małe miasteczko oraz odwiedzili siedzibę  lokalnych władz. Obejrzeli także przedstawienie teatralne przygotowane przez naszych uczniów pt. „Czarcia Łapa”.

A na podsumowanie projektu był wspaniały tort… 🙂 (S.M.)