Rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom.
Tegoroczna XIX edycja pod hasłem „Cała Polska czyta dzieciom o zwierzętach” potrwa do 7 czerwca.

Z uwagi na sytuację epidemiczną Tydzień Czytania będzie miał miejsce po raz pierwszy w przestrzeni wirtualnej,
a materiały związane z nim zostaną udostępnione na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl.

Wydarzenie ma zachęcić rodziny i placówki oświatowo-wychowawcze do regularnego czytania dzieciom, promować wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, a także budować świadomość proekologiczną i uwrażliwić młode pokolenie na potrzeby zwierząt.

Gośćmi Tygodnia Czytania będą w tym roku, oprócz znanych pisarzy i artystów, także przyrodnicy, miłośnicy zwierząt i weterynarze, którzy wezmą udział w spotkaniach on-line. Zachęcamy do udziału i wszystkich chętnych.

Organizatorem akcji jest Fundacja ABCXXI – Cała Polska Czyta Dzieciom.