W piątek 11 października odbyły się w szkole dwie uroczystości: Ślubowanie Uczniów Klas pierwszych oraz obchody Dnia Edukacji Narodowej.

Najmłodsi uczniowie szkoły zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne a potem złożyli uroczystą przysięgę. Następnie Pani Dyrektor Joanna Suchowolak, wraz z Panem Burmistrzem, Pawłem Grabkiem, pasowała pierwszaków na uczniów. Wierszem i piosenką do szkolnego grona przyjęli ich także starsi koledzy i koleżanki. Pierwszoklasiści otrzymali też od nich upominki a także od Rady Rodziców.

W drugiej części uroczystości, z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczone zostały nagrody Burmistrza Miasta oraz nagrody Dyrektora Szkoły dla wyróżniających się w pracy nauczycieli i innych pracowników szkoły.  Była to również okazja do wręczenia nominacji na stopień nauczyciela mianowanego dla dwojga naszych nauczycieli.  (S.M.)