Drodzy Uczniowie!

Z ogromną radością zapraszamy Was do udziału w czwartej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Filmowego „Lubelskie. Smakuj życie!” na najlepszy film promujący nasze piękne województwo lubelskie. Tegoroczna edycja konkursu to wyjątkowa okazja, aby uwiecznić na filmie Wasze wakacyjne przygody i podróże po malowniczych zakątkach naszego regionu.

Wakacje to czas niezapomnianych wrażeń, nowych doświadczeń i odkrywania piękna otaczającego nas świata. Dlatego zachęcamy Was, abyście podczas tegorocznych wakacji wyruszyli w podróż po Lubelszczyźnie i uchwycili na filmie jej niepowtarzalny urok. Czy to będą malownicze krajobrazy Roztocza, szlaki Poleskiego Parku Narodowego czy urokliwe miasteczka takie jak Kazimierz Dolny, a może przygody na szlakach kajakowych, rowerowych czy pieszych – pokażcie nam swój ulubiony kawałek Lubelszczyzny!

Waszym zadaniem będzie nakręcenie krótkiego filmu, który w kreatywny i oryginalny sposób zaprezentuje atrakcje turystyczne naszego regionu. Możecie skupić się na pięknie przyrody, bogatym dziedzictwie kulturowym, lokalnych tradycjach, kulinariach czy po prostu uchwycić niezapomniane chwile Waszych wakacyjnych wojaży.

Najlepsze filmy zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami, a zwycięskie prace będą promować województwo lubelskie zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Szczegółowe informacje, regulamin konkursu oraz kartę zgłoszenia znajdziecie na stronie: https://promocja.lubelskie.pl/turystyka/ogolnopolski-konkurs-filmowy/

Konkurs ma dwie kategorie:

1. Filmy trwające do 15 sekund
  2. Filmy trwające od 15 sekund do 3 minut

Dla autorów najciekawszych prac przewidzieliśmy atrakcyjne nagrody o wartości 2000 zł, 1500 zł, 1000 zł oraz 500 zł

Termin nadsyłania filmów mija 10 października 2024 r., więc macie sporo czasu, by stworzyć coś wyjątkowego.

Jak wziąć udział w konkursie?

To proste! Możecie zgłosić swój film na dwa sposoby:

1. Wysyłając go na płycie CD/DVD lub pendrive wraz z wypełnioną Kartą Zgłoszenia na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, Departament Promocji, Sportu i Turystyki, ul. Artura Grottgera 4, 20-029 Lublin (z dopiskiem: „KONKURS FILMOWY”).
  2. Przesyłając link do pobrania filmu z serwisów Wetransfer.com lub Google Drive na adres email: konkurs.filmowy@lubelskie.pl wraz z wypełnioną, podpisaną i zeskanowaną Kartą Zgłoszenia. W tytule maila wpiszcie „KONKURS FILMOWY”.

Masz pytania? Skontaktuj się z pracownikami Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego – Oddział Turystyki, pod numerem tel. 81 44 16 786 lub sekretariatu tel. 81 44 16 789, email: promocja@lubelskie.pl.

Nie zwlekajcie, chwyćcie za kamerę, aparat lub telefon i ruszajcie w podróż po Regionie Lubelskim! Czekamy na Wasze filmy pełne wakacyjnych przygód i niezapomnianych wrażeń.

Życzymy udanych wakacji i powodzenia w konkursie!