W sobotę, 22 czerwca 2019 r., zorganizowali spotkanie w naszej szkole absolwenci, wtedy jeszcze czteroletniego liceum, którzy 20 lat temu pisali maturę. Była to pierwsza klasa nowo powstałego Liceum Ogólnokształcącego w Józefowie n. Wisłą. Naukę rozpoczynali w 1995 r. a zakończyli egzaminem maturalnym w 1999 r.

Z liczącej 38 uczniów klasy na spotkaniu zjawiła się ponad połowa. Jak to zwykle bywa, nie wszyscy mogli dotrzeć, wielu przebywało poza krajem. Na spotkanie przybyła również ich wychowawczyni, p. Magda Grzymek. oraz część nauczycieli uczących wtedy w liceum.

Spotkanie rozpoczęło się „lekcją” w sali nr 10. Po sprawdzeniu listy obecności odwiedził absolwentów „pluszowy gość”, który wręczył nauczycielom i wychowawczyni kwiaty, a wszystkim cukierki.  Potem było zwiedzanie szkoły, porównywanie z tym co było 20 lat temu i wspólne zdjęcie przed szkołą.

Druga część spotkania, mniej oficjalna, miała miejsce w Gminnym Centrum Kultury. Na początku był tort i prezentacja zdjęć z okresu nauki w liceum, która wzbudziła emocje i dużo śmiechu! Bo jednak niektórzy się troszkę przez te 20 lat pozmieniali… 😉

A potem była zabawa, która trwała, jak wieść niesie, do białego rana…

Absolwenci stwierdzili, że takie spotkania będą kontynuować w następnych latach. I niech tak się stanie!

A piszącemu te słowa miło było Was wszystkich spotkać, zwłaszcza, że niektórych nie widziałem chyba od 20 lat… A więc do zobaczenia! (S.M.)