W dniach 27  – 29 września uczniowie z klas 8b, 7a, 7b oraz 6a uczestniczyli w wycieczce w Pieniny.

Pogoda dopisała, uczestnicy mieli  dobrą kondycję, tak więc program wycieczki został w pełni zrealizowany.

Pierwszego dnia zwiedziliśmy zamki w Czorsztynie i Niedzicy, przepłynęliśmy się statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i zobaczyliśmy zaporę na tym zbiorniku. Jednak najbardziej intensywny był drugi dzień… Tego dnia zdobyliśmy dwa szczyty Pienin: Trzy Korony (982 m n. p. m.) oraz Sokolicę (747 m n. p. m.). Mimo zmęczenia wszyscy dzielnie znieśli trudy tej wyprawy i przeszli ok. 14 km w górach! Nawet przewodnik był zaskoczony formą naszych uczniów… i opiekunów.  Zmęczenie jednak nie było chyba tak duże, bo odgłosy uczniów, którzy „nie mogli spać” słychać było do późnych godzin nocnych… 😉

Ostatni dzień wypełniło zwiedzanie Wąwozu Homole ( w Małych Pieninach) oraz Szczawnicy. Mieliśmy okazje wypić w tym słynnym uzdrowisku leczniczą wodę, która jednak nie wszystkim smakowała… 😉

W drodze powrotnej „zahaczyliśmy” jeszcze o restaurację McDonald’a, by zjeść wczesną kolację (niektórzy ciągle o tym wspominali… ;)).

Kierownikiem wycieczki był p. Marek Kotulski, zaś opiekunami P. Katarzyna Czuba, p. Małgorzata Zbytniewska oraz (piszący te słowa) p. Sławomir Majcher.

 

Zdj.: Anna Pietras (kl. 7a), Sławomir Majcher.