W piątek dnia 31.03.2023r. uczniowie klas ósmych i siódmych naszej Szkoły Podstawowej brali udział w „Warsztatach Zawodoznawczych”, które miały miejsce w Zespole Szkół Zawodowych im. Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim. Warsztaty trwały od godziny 9 do godziny 12.

Uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których przez resztę warsztatów poznawali budynek szkoły w Opolu. W czasie ich trwania przyszli uczniowie szkół średnich zdobywali wiedzę na temat specjalizacji, które mogliby wybrać w szkole branżowej.

Uczniowie szkoły w Opolu przeprowadzili ciekawe warsztaty, w czasie których była miła i pozytywna atmosfera. Nasi wychowankowie zobaczyli m.in. salę gimnastyczną, gdzie zatańczyli belgijkę razem z uczniami z Opola. Kolejnymi klasami odwiedzonymi przez nas były m.in.: klasa językowa, w której mogli wziąć udział w ciekawych quizach; klasa fryzjerska, gdzie nasze uczennice dostały szansę na zrobienie sobie modnych fryzur.

Uczniowie technikum gastronomicznego zaserwowali naszym uczniom przygotowane przez nich bezalkoholowe drinki, a w  klasie humanistycznej zorganizowali szybki kurs przypomnienia lektur szkolnych, po którym w nagrodę uczniowie dostawali tzw. „Paszporty Humanisty” – za okazanie których w przyszłym roku mają szansę na dostanie pozytywnej oceny  z języka polskiego.

Warsztaty były nie tylko świetnym sposobem na zapoznanie się z ofertą edukacyjną Szkoły Zawodowej w Opolu, a również świetną zabawą dla tych mniej zainteresowanych wyborem akurat tej szkoły. (K. Cz.)