W dniu 13 marca klasy VII i VIII wzięły udział w warsztatach zawodoznawczych w Zespole Szkół Zawodowych im Stanisława Konarskiego w Opolu Lubelskim.

Gospodarze w sposób bardzo ciekawy i atrakcyjny przygotowali zajęcia. Mieliśmy możliwość poznania całej szkoły, sal lekcyjnych, bazy sportowej oraz zaplecza dla realizacji praktyk zawodowych. Wiemy już, na jakich kierunkach można kontynuować naukę oraz jak wyglądają praktyki. Bardzo podobały nam się zajęcia w kuchni, gdzie uczniowie z kierunku gastronomicznego przygotowywały pyszne łakocie, które mogliśmy degustować.

Poznaliśmy również tajniki hotelarstwa, np. artystyczne składanie ręczników czy sposób podawania śniadania do łóżka. Kolejnym ciekawym punktem była wizyta w pracowni praktyk fryzjerskich. Odważni mogli usiąść w fotelu fryzjerskim i wyjść z zupełnie nową fryzurą.

Również miłośnicy ogrodnictwa znaleźli coś dla siebie – ciekawe kompozycje kwiatowe, odmiany krzewów i drzewek owocowych, metody cięcia i pielęgnacji.

Zapraszamy do galerii zdjęć. (K. Cz.)

Link do zdjęć ze strony ZSZ