21 listopada 2023 roku po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień!

To ważne wydarzenie nie tylko zwraca uwagę na potrzebę życzliwości w naszym codziennym życiu, ale również podkreśla znaczenie drobnych gestów, które mają ogromną moc sprawiania, że nasze otoczenie staje się bardziej przyjazne i uśmiechnięte.

W trakcie obchodów tego dnia w naszej szkole odbyły się różnorodne działania, które miały na celu promowanie pozytywnych relacji międzyludzkich oraz kultywowanie wartości życzliwości.

Szkoła w tym dniu została udekorowana na żółto- informacjami na temat życzliwości, wesołymi minkami, cytatami życzliwości itp. Uczniowie i nauczyciele również byli ubrani na żółto (kolor optymizmu i radości).

W ramach godzin wychowawczych i zajęć świetlicowych, uczniowie mieli szansę zgłębić temat życzliwości i pozytywnego podejścia w relacjach międzyludzkich. Rozmawiali o znaczeniu drobnych gestów oraz o sile, jaką niesie za sobą życzliwe podejście w naszym otoczeniu.

Jednym z wyjątkowych elementów tego dnia był projekt-ścianka „Życzliwość dodaje skrzydeł”, która stanęła na korytarzu szkolnym. Ta specjalna przestrzeń była miejscem, gdzie uczniowie mogli zatrzymać się na chwilę, zrobić zdjęcie z „skrzydłami” i podzielić się z innymi swoimi refleksjami na temat życzliwości. To symboliczne miejsce miało za zadanie inspirować do pozytywnego podejścia wobec siebie i innych oraz na pokazanie, jak małe gesty mogą mieć ogromne znaczenie.

Kolejnym projektem było działanie „Przekaż słowa Życzliwości”. Uczniowie mieli okazję dzielić się życzeniami. To były specjalne karteczki ze słowami wsparcia, motywującymi sentencjami lub po prostu ciepłymi pozdrowieniami, które można było wręczyć, jako „zrywki” wybranej osobie potrzebującej odrobiny uśmiechu i wsparcia.

Ponadto w klasach odbyły się plebiscyty na najbardziej życzliwego ucznia/uczennicę, czyli osobę zawsze miłą, pomocną, szanującą innych, grzeczną.

Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie.

Bądźmy życzliwi, na co dzień!!!

Wszystkim, którzy uświetnili swoimi pomysłami i pracą Szkolny Dzień Życzliwości serdecznie dziękujemy.

L.M.