Konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych.

Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.

W związku ze zbliżającym się świętem wychowawcy świetlicy szkolnej ogłaszają konkurs plastyczny pod hasłem „ Kartka z niezapominajką”.

Cel konkursu:

*propagowanie Święta niezapominajki,

*rozwijanie wyobraźni twórczej poprzez ekspresję plastyczną,

*prezentacja możliwości twórczych uczestników poprzez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych,

*rozwijanie nawyków proekologicznych.

Wymagania dotyczące prac:

*każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę wykonaną samodzielnie ,
* praca powinna być wykonana na kartce z bloku A4,

* technika pracy jest  dowolna,

* zdjęcie wykonanej pracy prosimy wysłać do 15 maja na adres : swietlica_zso@idsl.pl .

Wynik konkursu zostaną zamieszczone w wyżej wymienionym adresie mailowym.
Nagrody wręczymy po powrocie do szkoły.
Czekamy na Wasze prace!!!

Drodzy rodzice do dobrej zabawy z dziećmi nie będą potrzebne  wam drogie czy wymyślne gadżety. Najlepsze są te zabawy, które sami znamy z naszego dzieciństwa.

Przypominamy kilka sprawdzonych pomysłów na zabawę z dzieckiem:

• Zimno, ciepło, gorąco – chyba znana wszystkim, a może nieco zapomniana zabawa, w której jedna osoba chowa jakiś nieduży przedmiot (może to być maskotka, autko, piłeczka), pozostałe osoby muszą go odnaleźć. Ten kto schował „skarb“ daje wskazówki stopniując słowa – zimno, ciepło, informując poszukiwaczy, czy są blisko (ciepło, cieplej, gorąco), czy daleko (zimno, mróz). Ten kto odnajdzie skarb chowa go i zabawa zaczyna się od nowa.
  • Zabawa w chowanego – tej zabawy nikomu nie trzeba rekomendować. Dzieci ją uwielbiają. Jeśli macie w domu więcej miejsca i dużo zakamarków, zabawa w chowanego będzie super pomysłem.
  • Zajęcia „zrób to sam” to propozycje dla bardziej aktywnych dzieci. Możecie lepić z masy solnej, plasteliny, malować farbami, kredkami, rękami, robić wycinanki z papieru kolorowego i wiele innych. Generalnie do takich zabaw możecie wykorzystać mnóstwo rzeczy, które są w domu. np. makaron będzie idealny na biżuterię, a papierowe talerzyki czy opakowania po jajkach mogą zamienić się w stworki, kartonowe pudełka w domki, autka, robota i co jeszcze tylko wyobraźnia wam podpowie.
  • Kalambury – w tej zabawie za pomocą gestów musimy pokazać np. tytuł bajki, postać z bajki, czynność, zwierzątko.

• Domowe zawody w kręceniu hula hop

Kolejny pomysł na zabawy z rywalizacją to kręcenie hula hop. Komu uda się najdłużej wytrzymać, ten wygrywa. Nie masz hula hop? Skacz na skakance, odbijaj piłeczkę lub balon.

• Odbij balon jak najwięcej razy

Do tej zabawy potrzebny jest balon i kilka osób, które będą go odbijać. Liczcie ile razy uda Wam się go odbijać zanim dotknie podłogi.

• Utrudniona wersja gry z balonem

A gdyby tak spróbować odbijać balon tylko nogami? Ciekawe jaki będzie Wasz rekord?

• Skarpetkowa wojna

Na pewno masz w pralni czy w łazience taką szufladę, w której trzymasz skarpetki bez pary. Skarpetki zwiń w kulkę i rozpocznij skarpetkową wojnę. Uderzenie takim pociskiem nie boli, a plus jest taki, że może podczas zabawy jakimś trafem uda się kilka sparować.

Z zakresu kodowania znajdziecie ciekawe pomysły pod następującym linkiem:

Wyniki konkursu!

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. ,,Kartka z niezapominajką” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęły dwie bardzo ciekawe prace. Komisja konkursowa w składzie: Justyna Bernadzka, Elżbieta Jagiełło i  Monika Krasińska dokonała oceny  zgłoszonych prac. Obie prace ocenione zostały bardzo wysoko.

Jednogłośnie I miejsce zajęły uczennice klasy 1a :

Wiktoria Żak

Zofia Bernadzka

Autorkom nagrodzonych prac gratulujemy!

Nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.