Uczniowie naszej szkoły zadbali o ptaki zimujące u nas. Na drzewach wokół szkoły porozwieszali kule tłuszczowo-nasienne, które zostały podarowane przez pana leśniczego z Leśnictwa w Kluczkowicach.
Dla wielu ptaków przysmakiem był tłuszcz zwierzęcy, a także zalane roztopionym tłuszczem nasiona zbóż, słonecznika i orzechy, tzw. ptasie pyzy. Do ptasiej stołówki chętnie zaglądali nasi skrzydlaci przyjaciele pozostający u nas na zimę, np. sikorki, wróble, kawki.
Była to doskonała okazja do obserwowania i rozpoznawania różnych gatunków ptaków oraz kształtowania u uczniów poczucia odpowiedzialności i wrażliwości na losy zwierząt. Zima to trudny czas. Wielu ptakom nie udaje się przetrwać zimowych warunków bez naszej pomocy. Bez wsparcia ludzi, mniej doświadczone, stare bądź osłabione ptaki mają nikłe szanse na przetrwanie. (M.G.)