Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada w rocznicę urodzin Walta Disneya.
W naszej szkole święto to było obchodzone 8 listopada. Tego dnia szkolny korytarz opanowały bajkowe postacie. Widzieliśmy wiedźmy, wróżki, księżniczki, Czerwonego Kapturka, wilka i wiele innych bohaterów z literatury dziecięcej. Podczas wspólnej zabawy dzieciaki miały możliwość zaprezentowania swoich bajkowych strojów, rozwiązywania quizów, wzięcia udział w teleturnieju ” Jaka to melodia?”. Dzień Postaci z Bajek to czas, który wypełniony jest niezwykłymi wydarzeniami, magicznymi chwilami i przygodami, czas pełen uroku, kolorów i prostych przyjemności. W tym magicznym świecie, gdzie rzeczywistość splata się z wyobraźnią, dzieci mają okazję do odkrywania, uczestniczenia w prostych przygodach i rozwijania kreatywności. Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów szkoły oraz przypomnieniem postaci z kultowych bajek, jak również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym czy współczucia. (I. Zarzeczna)