Szkoła jest miejscem, w którym czas spędzony w gronie rówieśników jednoczy wszystkich uczniów. Szkoła to także tradycje i wspólne obchody świąt i uroczystości, które budują poczucie wspólnoty.
Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza swój Dzień Patrona świętowała, jak co roku w grudniu, jednak ze względu na trwającą w kraju epidemię, uczciliśmy go w nieco inny niż dotychczas sposób.
Każda klasa przypominała postać poety podczas godzin wychowawczych; nie lada wyzwaniem dla wszystkich był test wiedzy, a najbardziej zaskakującą zagadką okazało się pytanie o wzrost twórcy. Ponadto uczniowie uczący się stacjonarnie przygotowali w swoich salach kąciki patrona, natomiast uczniowie realizujący naukę zdalnie mieli za zadanie wykonanie plakatu związanego z życiem i twórczością Wieszcza.
Tradycyjny podczas tego dnia konkurs kaligrafii zostanie rozstrzygnięty po powrocie młodzieży do szkół już w nowym roku.
Dziękujemy uczniom i wychowawcom za aktywne włączenie się w obchody Dnia Patrona i przygotowanie prac.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego