Konkurs plastyczny dla uczniów klas pierwszych.
Dzień Polskiej Niezapominajki – święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski. Święto ma również na celu zachowanie od zapomnienia ważnych chwil w życiu, osób, miejsc i sytuacji.
W związku ze zbliżającym się świętem wychowawcy świetlicy szkolnej ogłaszają konkurs plastyczny pod hasłem „ Kartka z niezapominajką”.
Cel konkursu:
*propagowanie Święta niezapominajki,
*rozwijanie wyobraźni twórczej poprzez ekspresję plastyczną,
*prezentacja możliwości twórczych uczestników poprzez wykorzystanie różnorodnych technik plastycznych,
*rozwijanie nawyków proekologicznych.
Wymagania dotyczące prac:
*każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną pracę wykonaną samodzielnie ,
* praca powinna być wykonana na kartce z bloku A4,
* technika pracy jest dowolna,
* zdjęcie wykonanej pracy prosimy wysłać do 15 maja na adres : swietlica_zso@idsl.pl .
Wynik konkursu zostaną zamieszczone w wyżej wymienionym adresie mailowym.
Nagrody wręczymy po powrocie do szkoły.
Czekamy na Wasze prace!!!
Drodzy rodzice do dobrej zabawy z dziećmi nie będą potrzebne wam drogie czy wymyślne gadżety. Najlepsze są te zabawy, które sami znamy z naszego dzieciństwa.
Przypominamy kilka sprawdzonych pomysłów na zabawę z dzieckiem:
- Zimno, ciepło, gorąco – chyba znana wszystkim, a może nieco zapomniana zabawa, w której jedna osoba chowa jakiś nieduży przedmiot (może to być maskotka, autko, piłeczka), pozostałe osoby muszą go odnaleźć. Ten kto schował „skarb“ daje wskazówki stopniując słowa – zimno, ciepło, informując poszukiwaczy, czy są blisko (ciepło, cieplej, gorąco), czy daleko (zimno, mróz). Ten kto odnajdzie skarb chowa go i zabawa zaczyna się od nowa.
- Zabawa w chowanego – tej zabawy nikomu nie trzeba rekomendować. Dzieci ją uwielbiają. Jeśli macie w domu więcej miejsca i dużo zakamarków, zabawa w chowanego będzie super pomysłem.
- Zajęcia „zrób to sam” to propozycje dla bardziej aktywnych dzieci. Możecie lepić z masy solnej, plasteliny, malować farbami, kredkami, rękami, robić wycinanki z papieru kolorowego i wiele innych. Generalnie do takich zabaw możecie wykorzystać mnóstwo rzeczy, które są w domu. np. makaron będzie idealny na biżuterię, a papierowe talerzyki czy opakowania po jajkach mogą zamienić się w stworki, kartonowe pudełka w domki, autka, robota i co jeszcze tylko wyobraźnia wam podpowie.
- Kalambury – w tej zabawie za pomocą gestów musimy pokazać np. tytuł bajki, postać z bajki, czynność, zwierzątko.
- Domowe zawody w kręceniu hula hop
Kolejny pomysł na zabawy z rywalizacją to kręcenie hula hop. Komu uda się najdłużej wytrzymać, ten wygrywa. Nie masz hula hop? Skacz na skakance, odbijaj piłeczkę lub balon.
- Odbij balon jak najwięcej razy
Do tej zabawy potrzebny jest balon i kilka osób, które będą go odbijać. Liczcie ile razy uda Wam się go odbijać zanim dotknie podłogi.
- Utrudniona wersja gry z balonem
A gdyby tak spróbować odbijać balon tylko nogami? Ciekawe jaki będzie Wasz rekord?
- Skarpetkowa wojna
Na pewno masz w pralni czy w łazience taką szufladę, w której trzymasz skarpetki bez pary. Skarpetki zwiń w kulkę i rozpocznij skarpetkową wojnę. Uderzenie takim pociskiem nie boli, a plus jest taki, że może podczas zabawy jakimś trafem uda się kilka sparować.
Z zakresu kodowania znajdziecie ciekawe pomysły pod następującym linkiem:
Wyniki konkursu!
Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny pt. ,,Kartka z niezapominajką” został rozstrzygnięty. Do organizatorek konkursu wpłynęły dwie bardzo ciekawe prace. Komisja konkursowa w składzie: Justyna Bernadzka, Elżbieta Jagiełło i Monika Krasińska dokonała oceny zgłoszonych prac. Obie prace ocenione zostały bardzo wysoko.
Jednogłośnie I miejsce zajęły uczennice klasy 1a :
Wiktoria Żak
Zofia Bernadzka
Autorkom nagrodzonych prac gratulujemy!
Nagrody zostaną wręczone po powrocie do szkoły.