9 listopada uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawczyniami wsiedli do „Pociągu do wolności”.
Pod takim hasłem odbyły się warsztaty patriotyczne zorganizowane przez nauczycielkę historii Agnieszkę Iracką. Celem warsztatów było przywołanie historii Polski oraz upamiętnienie
104 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Stacje „Pociągu do wolności” znajdowały się w sali nr 7.
Podczas warsztatów uczniowie mieli możliwość „podróżowania” na przestrzeni dziejów.
Wykonywali przygotowane zadania angażujące uczniów w różnorodne działania np.: układanie puzzli, domina historycznego. Przewodnikami po poszczególnych stacjach byli uczniowie klas
ósmych A i B. Włączenie do prowadzenia warsztatów klas starszych było ciekawą i atrakcyjną formą przekazania naszej historii.

10 listopada pod tym samym hasłem odbyły się warsztaty dla klas 4-5. I tym razem uczniowie w praktyczny sposób zapoznawali się z historią naszego kraju.

Oba dni wypełnione były nauką. Mam nadzieję, że zajęcia warsztatowe nie tylko poszerzyły wiedzę młodych ludzi, ale dostarczyły im także wiele cennych doświadczeń.

Agnieszka Iracka